ART EGMONT dla najmłodszych

Często mamy pytają mnie, kiedy zacząć dziecku czytać? Kiedy po raz pierwszy sięgnęłam po książkę dla Smyka? Otóż, nie pamiętam. U nas było tak bardzo naturalne i tak bardzo oczywiste. Książki są w naszym domu od zawsze. Kiedy na świecie pojawił się Smyk zaczęłam mu czytać. Właściwie od pierwszych dni. Z miesiąca na miesiąc wykazywał coraz większe zainteresowanie książeczkami. Jeśli mamy maluszków mają dylemat od jakich książeczek zacząć z dzieckiem tą fantastyczną przygodę, dziś polecamy ART EGMONT dla najmłodszych.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

ART EGMONT to książki nietuzinkowe, pięknie wydane, wartościowe, gwarantujące świetną zabawę, relaks, pobudzające wyobraźnię. Skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych. Każdy miłośnik pięknych książek znajdzie tu coś dla siebie. Część publikacji wydanych w ramach serii ART służy przede wszystkim oglądaniu, obcowaniu z ilustracjami najwyższej próby – twórców rodzimych i zagranicznych, honorowanych nagrodami w Polsce i na świecie. Książki te kształtują oraz rozwijają wrażliwość estetyczną dorosłych i dzieci, uczą poprzez zabawę, otwierają na to, co nowe, rozbudzają ciekawość.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Inne z nich to książki zachęcające czytelników do twórczej aktywności – od rysowania, przez kolorowanie, wycinanie, łączenie kropek czy odręczne pisanie – to zaproszenie do wspólnego spędzania czasu z rodziną czy rówieśnikami. Niektóre publikacje ART to uwspółcześnione reprinty interesujących i zapomnianych książek sprzed lat, które dzięki uniwersalnym pomysłom i odświeżonej szacie graficznej są aktualne także dziś.
ART to alternatywa dla komputera, tabletu i telefonu, antidotum na kiepską pogodę, fantastyczna zabawa i niezapomniana przygoda w jednym.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

EGMONT ART dla najmłodszych to seria książeczek dla najmłodszych z pięknymi ilustracjami Marianny Oklejak. Do oglądania i wspólnego odkrywania świata barw, pierwszych liczb i przeciwieństw. Wygodne kartonowe strony, bezpiecznie zaokrąglone brzegi, wspaniałe kolory i kształty zainspirowane się polskim folklorem. Książeczki naprawdę prezentują się wyjątkowo i Wasze maluchy je pokochają. Liczby oraz Przeciwieństwa nadają się na nadchodzące jesienne wieczory.

 

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Jeśli zatem zastanawiacie się nad pierwszymi książeczkami dla swoich pociech, to z czystym sumieniem polecamy serię ART EGMONT dla najmłodszych. Prócz obcowania z książkami dzieciaki nauczą się również liczb w zakresie od jednego do dziecięciu oraz znaczenia słowa „przeciwieństwo”. Prezentowane dwie pozycje uzupełnia jeszcze książeczka Kolory.

 

Fot. Katarzyna Kopeć

 

 

Wydawnictwo EGMONT

Przeciwieństwa

Liczby

Autor/ilustrator – Marianna Oklejak

 

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *