Pełne sportu Wybrzeże Bursztynowe Republiki Dominikańskiej

Kochasz egzotykę i nowe przeżycia? Wybierz się na północne wybrzeże Republiki Dominikańskiej, nazywane też „bursztynowym“! Co więcej zarówno w maju, jak i w czerwcu można kupić bilety i zarezerwować zakwaterowanie za niższe ceny niż w sezonie letnim. W tym okresie w kraju panują temperatury ok. 30 stopni C dużym plusem będzie też mniejsza ilość turystów. Na uwagę zasługują imprezy sportowe np. zawody biegowe na sto kilometrów.

 

 

Republika Dominikańska to ulubiony kierunek zarówno dla miłośników leniuchowania na plaży, jak i dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu. Jeśli znudzi Ci się plażowanie, możesz wybrać się do stolicy i zobaczyć najważniejsze zabytki z okresu kolonializmu lub pojechać do jednego z parków narodowych, gdzie na wolności żyją m.in. papugi, flamingi karmazynowe, iguany czy krokodyle amerykańskie. W zimie w wodach Zatoki Samaná na wybrzeżu północno-wschodnim pojawiają się wieloryby humbaki, które tutaj parzą się i rodzą młode.

Jeśli lubisz aktywnie spędzać wolny czas, wybierz północną część kraju. Znaleźć tu można skamieniałą żywicę, dlatego też często region ten nazywany jest „bursztynowym wybrzeżem“. Biżuteria z bursztynu to zresztą popularna pamiątka, sprzedawana w miejscowych sklepikach. Popularnością cieszy się w tym regionie kiteboarding oraz windsurfing. Rafy koralowe i wraki zatopionych łodzi kuszą miłośników nurkowania. Dzikie górskie rzeki w centralnej części wyspy gwarantują idealne warunki do raftingu, nie można zapomnieć też o sportach na suchym lądzie takim jak bieganie, trekking, jazda na rowerze czy golf.

 

Bieg na 100 km

W lipcu na północnym wybrzeżu Republiki Dominikańskiej odbędzie się już IV edycja międzynarodowych zawodów biegowych „100 kilometrów przez Karaiby”. Trasa prowadzi przez trudny teren – od singletreków i brodzenia w rzekach, przez bieg po plaży i ostre podejścia na pasma górskie. Zawody zaczynają się 14.6. w mieście Santiago w środkowej części kraju, w regionie słynącym z najlepszych cygar. Następnego dnia zawodnicy pobiegną z Puerto Plata aż na szczyt góry Isabel de Torres, pokonując w ciągu jednego dnia przewyższenie +1352 m. Trzeci odcinek zawodów prowadzi po trasie między letniskami Sosúa – Cabarete, a weekendowy końcowy etap odbywa się na półwyspie Samaná w Las Terrenas . Więcej informacji na stronie www.100kmdelcaribe.com

 

 

Mekka sportów wodnych

Mekka oraz metropolia sportów wodnych, tak nazywane jest miasteczko Cabarete, które jest oddalone ok. 30 min. jazdy z Puerto Plata. Tutejsza sześciokilometrowa plaża w ciągu dnia żyje kiteboardingiem i windsurfingiem. W okresie zimowym wieją od morza słabsze wiatry, ale w miesiącach letnich wiatr jest mocniejszy, dlatego zadowoleni będą zarówno początkujący, jak i profesjonaliści. W Cabarete odbywają się międzynarodowe zawody, na które zjeżdżają się surferzy z całego świata. Do kitesurfingu nadają się tez pobliskie plaże Bozo Beach i Kite Beach.

Na golfa do Playa Dorada

Republika Dominikańska popularna jest także wśród golfistów. Najbardziej znane pola golfowe leżą w Punta Cana i La Romana na wybrzeżu południowo-wschodnim. Świetne zaplecze do gry w golfa znaleźć można także na północy kraju, np. na Playa Dorada (Złota Plaża) lub w Río San Juan. Od 5 do 11 czerwca na Playa Dorada odbędzie się turniej golfowy Puerto Plata DR Open, na który dotychczas zgłosiło się 144 osoby z 17 krajów świata. Więcej na www.playadoradagolf.com

 

 

O Republice Dominikańskiej:

Republika Dominikańska należy do ulubionych turystycznych destynacji na Karaibach. Zajmuje mniej więcej dwie trzecie wyspy Hispaniola, która leży na południowy wschód od Florydy. Ta destynacja jest, po Kubie, drugim największym państwem na Morzu Karaibskim gdzie mówi się po hiszpańsku. Charakteryzuje się zróżnicowanym krajobrazem. Znaleźć tu można bezkresne dziewicze plaże, wiecznie zielone lasy tropikalne i tereny górskie. Ruch turystyczny należy do najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Dominikana posiada pięć regionów turystycznych: Boca Chica – Juan Dolio, Punta Cana – Bávaro, La Romana – Bayahibe, Samaná – Las Terrenas a Puerto Plata – Cabarete – Sosúa.

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *