Być jak Nela

Kiedy książka Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany zdobyła tytuł Bestseler Empiku 2016 w kategorii „Literatura dla dzieci”, naszego dziecka wcale to nie zdziwiło. Właśnie przeczytał Nela na kole podbiegunowym i powiedzmy to szczerze, Nela podbiła jego ośmioletnie serce.

Niby Smyk głośno nie powiedział, że chciałby być jak Nela, ale wszystko na to wskazuje, że mała blond dziewczynka zaimponowała mu. Sam ma na swoim koncie ileś podróży, ale przecież Nela widziała i doświadczyła znacznie więcej. Z zapartym tchem słuchał więc Smyk opowieści o malutkim ocelocie, lamach w Andach, piaskowym kanionie…

 

 

Z wypiekami na twarzy i pewnym niedowierzaniem przyjął wiadomość, że oto mała Nela ma na swoim koncie kurs płetwonurkowy, a już absolutnym hitem był jej udział w kursie ninja. O tak, ta Nela to ma ciekawe życie! I Smyk zapragnął zwiedzić cały świat! Póki co Etiopię, Zanzibar, Filipiny czy Panamę musi odłożyć na później. Żeby nie siedzieć bezczynnie w kwestii realizacji marzeń zaczął od prezentacji swojego podróżniczego dorobku na jednej z lekcji w szkole. Prezentacja zakończyła się sukcesem, a Smyk ma zaplanowane wszystkie wakacje i ferie chyba do dwudziestego roku życia. Marzy też o pisaniu książek… a w między czasie prosi o następne autorstwa Neli Małej Reporterki –  10 niesamowitych przygód Neli, Nela na trzech kontynentach. Podróże w nieznane, Nela i tajemnice świata, Nela na tropie przygód, Śladami Neli.

 

Wydawnictwo Burda NG Polska 

Nela Mała Reporterka

Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *