Podróże Neli

Jeśli jest coś w ostatnich dniach mogło zachwycić Smyka to mogła być to książka lub podróż – bądź książka podróżnicza. Kilka lat starsza od Smyka dziewczynka imieniem Nela stała się idolem godnym naśladowania. Smyk oszalał.

 

Zaczęło się od książki Nela na Kole Podbiegunowym Wydawnictwa BURDA Książki . Na okładce uśmiechnięta dziewczynka z długim blond warkoczem. Wzbudza sympatię podobnie jak mała, biała foczka tuż obok. Już pierwsze kartki książki bardzo się Smykowi spodobały. Mapy zawsze powodują, że się ekscytuje. Kiedy zaczęliśmy czytać, tak ekscytacja rosła coraz bardziej. Oto niewiele starsza dziewczynka odważnie podróżuje po świecie. Jest rezolutna, ciekawa świata i udowadnia, że i w tak młodym wieku można zostać obieżyświatem. Jej opowieści okraszone masą autentycznych zdjęć wciągają tak, że czytający mały człowiek ma wrażenie że wraz z Nelą bierze udział w podróży! Smyk zatem chętnie przewraca kartkę za kartką. Pędząc w psim zaprzęgu ściąga szybko aplikację i skanuje kolejne kody. Przygoda nabiera rumieńców bo na telefonie dodatkowo wyświetlają się filmy Neli Małej Reporterki.

 

To świetna książka – mówi Smyk i jest w tym tyle autentyczności i tyle zachwytu, że aż rodzice się zdziwili bo przecież Smyk nie jedną książkę już czytał. Książka szybko staje się też pretekstem do planowania swoich podróży. O tak, koniecznie musimy odwiedzić wioskę św. Mikołaja póki Smyk przestanie w niego wierzyć! A i Islandia kusi coraz bardziej – wszak czytaliśmy o niej już wcześniej. O tak, Smyk zapragnął być jak Nela – pragnie poszukiwać maskonurów, spotkać się z psem grenlandzkim czy odnaleźć piżmowoła arktycznego. Marzy też o swoich własnych przygodach pełnych niesamowitych i zaskakujących momentów.

Nela i jej książka sprawiły, że Smyk coraz odważniej zaczął marzyć o własnych podróżach. Póki co planuje też sięgnąć po kolejne książki Neli: 10 niesamowitych przygód Neli, Nela na trzech kontynentach. Podróże w nieznane, Nela i tajemnice świata, Nela na tropie przygód, Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany.                 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *