Budapeszteński Jarmark Bożonarodzeniowy

W tym roku XVII .Budapeszteński Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się 11 listopada i potrwa do 1 stycznia , jak zwykle na Placu Vörösmartyego, niedaleko Dunaju oraz przed bazyliką św. Stefana od 29 listopada do 1 stycznia.

 

Ten jeden z najpiękniejszych placów Budapesztu staje się miejscem wspaniałego wydarzenia, a panujący tu w tym czasie nastrój jest prawdziwie świąteczny. Budapeszteńczycy oraz turyści na jarmarku mogą kupić przeróżne nietuzinkowe i jedyne w swoim rodzaju wyroby sztuki ludowej i rzemiosła artystycznego. Towary te wszystkie wykonane ręcznie, z naturalnych materiałów -doskonale nadają się na świąteczne prezenty. Znajdziemy tu również piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Jakość wszystkich rzeczy jest gwarantowana przez Stowarzyszenie Sztuki Ludowej.  Atmosferę Świąt tworzą również unoszące się nad placem zapachy pierników, cynamonu, grzanego wina oraz choinek. W wybudowanym na miejscu piecu z cegieł pieczony będzie chleb, kołacze, pieczenie mięsne i kiełbasy oraz tradycyjne dania węgierskie.

 

bp-kara%cb%87csonyi-va%cb%87sa%cb%87r-n6561c

 

Będzie można obejrzeć w tym czasie najróżniejsze kulturalne i muzyczne programy bożonarodzeniowe. Zorganizowane zostaną warsztaty rzemiosła artystycznego oraz zabawy i gry dla dzieci – w ten sposób publiczność będzie miała okazję poznać tradycyjne, ludowe zwyczaje związane z okresem Świąt. Od 21 do 23 grudnia publiczność będzie mieć możliwość zobaczenia szopki betlejemskiej z żywymi postaciami.

Jarmark bożonarodzeniowy w Budapeszcie uchodzi za jeden z najpiękniejszych w Europie.

 

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *