Adwent w regionie Lipska

Adwent w regionie Lipska to nie tylko zapach prażonych migdałów, grzanego wina i waty cukrowej. To czas, gdy pięknie przystrojone miejscowości i ich romantyczne jarmarki bożonarodzeniowe są pełne uroku i kultury.

 

Nastrojowe koncerty organowe, miłe wycieczki adwentowe historyczną koleją wąskotorową, romantyczne przejażdżki po jeziorze przy grzanym winie i oryginalnych, saksońskich struclach czy świąteczny czar w zagrodzie dla gęsi – Region Lipska fascynuje również w czasie adwentu. Aż w końcu nadejdzie – ten przedświąteczny czas, gdy główne place miasteczek i wiosek zostaną przystrojone bujnymi drzewkami, migoczącymi lampkami i tańczącymi piramidami. Tradycyjne i popularne jarmarki bożonarodzeniowe w regionie odbywają się w miejscowościach Döbeln, Waldheim i Grimma. Dzięki przechadzce po nastrojowym jarmarku bożonarodzeniowym w Grimma radość oczekiwania na Święta jest jeszcze większa. Sprzedawcy, wystawcy i stowarzyszenia kulturalne dbają bowiem o stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, gdy wraz z zapadającym zmrokiem stoiska i historyczne ulice rozświetlają się blaskiem świątecznych świateł. Zgodnie ze starą tradycją, Święty Mikołaj przybywa do Grimmy powozem. 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Już po raz 154 odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy w Döbeln na rynku Obermarkt, a w trzeci i czwarty weekend adwentu organizowane będą przejażdżki historycznym tramwajem konnym, podczas których będzie można napić się grzanego wina. Jarmark Bożonarodzeniowy w Waldheim, wzorujący się częściowo na okresie grynderskim i secesji, to skok w czasie do roku 1900.
Szczególnie wyjątkową atmosferę oferują jednak jarmarki świąteczne na dziedzińcach zamków i pałaców w Regionie Lipska. Czy to historyczne, rycerskie potrawy, wystawne bankiety, czy tajemnicze zwiedzanie – także w ostatnich miesiącach roku wielbiciele zamków mogą liczyć na wspaniałe przeżycia! 

 

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *