Galtür: Nowa via ferrata dla rodzin

Dzięki „Little Ballun“ – nowej via ferracie w Galtür – dzieci mogą rozpocząć lato przyjemnie i aktywnie, zbierając przy tym pierwsze doświadczenia we wspinaczce górskiej.

 

„Little Ballun“

Wędrówka po ścieżce wspinaczkowej ćwiczy koncentrację, koordynację ruchów i siłę mięśni, czyli zapewnia optymalne warunki dla rozwoju dzieci i młodzieży przy okazji naprawdę dobrej zabawy. Nowa via ferrata, zaprojektowana specjalnie z myślą o rodzinach, powstała przy górnej stacji kolejki Birkhahnbahn. Początek ścieżki usytuowany jest na wysokości 2165 m n.p.m., skąd rozciąga się niepowtarzalny widok na panoramę Galtür oraz szczyty Silvretty. Różnica poziomów między startem a metą wynosi 100 m. Rozciągnięta na całej długości stalowa lina o grubości 12 mm oraz liczne spity, stopnie i uchwyty gwarantują bezpieczeństwo, dzięki czemu via ferrata dostępna jest dla rodzin. Szlak obejmuje odcinki o łatwym i średnim (A/B) stopniu trudności, przy czym niektóre fragmenty trasy kategorii B są nieco trudniejsze. Na pokonanie całego odcinka osoby dorosłe potrzebują ok. jednej godziny, dzieci natomiast do dwóch godzin. W każdy poniedziałek, na najwyższej w Austrii ściance wspinaczkowej z naturalnego kamienia, początkującym wspinaczom pomagają przewodnicy górscy z Galtür.

Cena biletu dla dzieci i młodzieży do lat 16 wynosi 7 euro, dla dorosłych 15 euro.

 

klettern-mit-blick-auf-galtuer-und-die-gipfel-der-silvretta--mike-gabl

 

Silvapark Galtür: pierwszy w Europie outdoorowy rejon bulderowy dla dzieci

Nowa via ferrata to kolejna atrakcja dla fanów wspinaczki i bulderingu. Silvapark Galtür obejmuje aż 160 bulderów w ośmiu sektorach i należy do największych parków bulderowych w Europie. Stanowi również pierwszy w Europie outdoorowy rejon bulderowy dla dzieci. Oprócz tras dla zaawansowanych (do 8c) i licznych ścian typu highball (do 10 m wysokości), rejon bulderowy mieści także strefę dla dzieci i początkujących. W każdy piątek, w ramach tygodniowego programu ramowego, dzieci i młodzież do lat 16 mogą spróbować swych sił w bulderingu za ok. 7 euro. Koszt jednodniowego kursu dla osoby dorosłej, prowadzonego przez przewodników górskich z Galtür, wynosi 15 euro.

 

Więcej informacji na:

www.galtuer.com/de

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *