Cypr – bezpieczny i gościnny

W trzech polskich miastach Cypryjska Organizacja Turystyczna zorganizowała spotkania z przedstawicielami cypryjskiej branży turystycznej. Cykl zainaugurowało spotkanie w Katowych. Była to okazja do tego, aby biura promocji regionów, lokalni agenci oraz przedstawiciele hoteli z Cypru przedstawili swoją ofertę.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Okazuje się, że Cypr staje się coraz bardziej popularny wśród Polaków. – W ubiegłym roku odnotowaliśmy blisko 80% wzrost przylotów na Cypr, ale od kilku lat tendencja była wzrostowa. W Polsce na zwiększenie zainteresowania Cyprem niewątpliwy wpływ mają tanie linie lotnicze i regularne połączenia. Jeśli chodzi o większe miasta to w chwili obecnej nie latamy tylko z Gdańska – mówi Marzena Henszel, dyrektor Cypryjskiej Organizacji Turystycznej.  Zmienia się również oczekiwanie klienta.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Kiedyś na piękną wyspę Afrodyty latało się głównie z touroperatorami. Dziś coraz chętniej ten kierunek wybiera klient indywidualny ceniący sobie swobodę i mobilność. Jedni i drudzy na Cyprze znajdą piękną przyrodę, ale i wiele innych atrakcji. – Cypr ma wiele do zaoferowania. Piękne plaże, możliwość aktywnego spędzania czasu. To świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Ale przyciąga również miłośników innych dyscyplin sportowych. Coraz częściej na Cypr przylatują startujący w maratonach oraz sympatycy dwóch kółek – tłumaczy Marzena Henszel. Podczas katowickiego spotkania prócz wielu pytań, nie zabrakło tych dotyczących bezpieczeństwa. – Obecnie niemal każdy klient odwiedzający biuro, pyta o to czy dany kierunek jest bezpieczny. To bardzo gorący temat stąd też i nasze zainteresowanie – przekonywała Edyta Kobiałka z Idea Travel.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fot. Katarzyna Kopeć

 

Jak zapewniali przedstawiciele cypryjskiej turystyki wyspa należy do bezpiecznych, a mieszkający tu ludzie są przyjaźni i sympatyczni.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *