Muzeum Beatlesów w Egerze

Eger polskim turystom najczęściej kojarzy się z basenami, okolicznymi winiarniami i doskonałym winem. Okazuje się, że jest w Egerze jeszcze jedno miejsce, które warto odwiedzić.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

                          Fot. Katarzyna Kopeć

 

Mowa o wyjątkowym muzeum powstałym z wielkiej pasji. Mieści się ono w Hotelu Korona, a dokumentuje historię Beatlesów. Czwórka z Liverpoolu znalazła i tu wiernych fanów. Prezentowane w muzeum eksponaty stanowią własność dwóch pasjonatów. Gromadzili je przez lata. Są tu nagrania, zdjęcia i wszytko co związane jest z zespołem. Nazwa Egri Road Beatles Múzeum wyraźnie nawiązuje do tytułu słynnego albumu grupy Abbey Road.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

                     Fot. Katarzyna Kopeć

 

Wystawa prezentuje historię grupy, relacje z koncertów, wywiady, fotografie zespołu, plakaty, płyty z limitowanych edycji, a nawet kopie instrumentów na jakich grali członkowie The Beatles. To ponoć czwarte tego typu muzeum Beatlesów na świecie – tak duże kolekcje powstały do tej pory jedynie w Liverpoolu, Halle i Buenos Aires. Eksponaty umieszczono na trzech poziomach, od piwnicy aż po strych. Jak twierdzą ich kolekcjonerzy nie są to wszystkie jakie posiadają. Na zakończenie wizyty zwiedzający mogą obejrzeć krótki film o początkach legendarnej grupy.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

                         Fot. Katarzyna Kopeć

 

 

BEATLES MUZEUM

3300 EGER

Csiky S. u. 30

www.beatlesmuzeum.hu

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *