Ski Juwel – moc wrażeń dla dorosłych i dla dzieci

Selfie na tle górskiego krajobrazu, jazda w głębokim śniegu i niepowtarzalna atmosfera schronisk górskich, a do tego aż 109 km stoków! Poznaj tegoroczne hity ośrodka narciarskiego Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau – jednego z 10 największych terenów narciarskich Tyrolu.

 

Nieodparty urok Tyrolu towarzyszy narciarzom w ośrodku Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau od doliny aż po szczyty. Malownicze wioski i drewniane domy nadają tym okolicom niezwykłego, romantycznego wdzięku. Ski Juwel to jednak nie tylko urzekająca sceneria. To przede wszystkim komfort i nowoczesność. Dwa główne tereny, Wiedersbergerhorn i Schatzberg połączone kolejką gondolową, szeroki wachlarz czerwonych tras w Schatzberg, a po przeciwnej stronie doliny ambitne stoki i zasypane naturalnym śniegiem rewelacyjne tereny do freeride’u. Wszystko to z myślą o miłośnikach sportów zimowych.

 

skifahrerpaar-am-wiedersbergerhorn--ski-juwel_3235539

 

Niekwestionowaną atrakcję Wiedersbergerhornu stanowi niedawno otwarta, nowa trasa z pomiarem prędkości. Trasa wybrana została w taki sposób, aby wszyscy – również ci mniej wprawni narciarze – mogli zmierzyć swój własny rekord zjazdu. Najważniejsza jest przecież radość, jaką daje szybka jazda. Aby móc podzielić się sukcesem z przyjaciółmi i znajomymi, każdy otrzymuje bezpłatne, wykonane podczas jazdy zdjęcie, na którym uwzględniona jest uzyskana prędkość. Miłośnikom naprawdę szybkiej jazdy polecamy szlifowanie formy na Race’n’Boarder Arenie Wildschönau.

 

sonnengenuss-gipfoehit--ski-juwel

Doświadczeni bywalcy stoków mają możliwość uczestnictwa w prowadzonych przez profesjonalistów kursach freeride’u. Kursy trwają trzy dni i skierowane są do dobrych narciarzy, którzy bezpiecznie i z zastosowaniem właściwej techniki, chcieliby podjąć pierwsze próby w głębokim śniegu. W programie obok niezbędnej wiedzy o lawinach znajdują się także praktyczne ćwiczenia na specjalnym terenie do freeride’u. Kursy odbywają się w terminach 10-12.01.2016 i 29.02-02.03.2016. Nowością tej zimy jest obóz freeride’owy dla zaawansowanych narciarzy.

Dzień spędzony na nartach najlepiej uwiecznić…robiąc selfie! Aby zdjęcie na pewno się udało, na Wiedersbergerhorn powstał nowy punkt fotograficzny, dzięki któremu powstają idealne selfie ze wspaniałą panoramą gór w tle. Zdjęcia można pobrać bezpłatnie na stronie www.skiline.cc. . Kiedy uda się zrobić idealne zdjęcie, warto odwiedzić jedno z 24 przytulnych schronisk narciarskich, które oferują gościom kąpiele słoneczne, specjały kuchni regionalnej oraz niepowtarzalne widoki…jednocześnie!

 

Winterlandschaft_Wildschönau_

 

Ski Juwel to nie tylko atrakcje na stoku. W dniach 11 – 13.12.2015 odbędą się dwie inauguracje sezonu zimowego, którym towarzyszyć będą koncerty na żywo oraz zaproszenie do testowania sprzętu narciarskiego. 28 stycznia 2016 roku przeboje muzyki rozrywkowej na zmianę z ludową rozgrzewać będą publiczność podczas imprezy „Musik-Schneefest“ na terenie Schiesshüttlarena w Oberau. Dobra zabawa zapowiada się też 14 lutego, kiedy to na stoki wyruszy ratrak radia Ö3. 12 marca na Schatzbergu odbędzie się impreza charytatywna „Lions Schneefest“. Od 19 marca do 10 kwietnia 2016 rodziny będą mogły skorzystać z bezpłatnych karnetów narciarskich. Warunkiem jest zakup karnetu dla jednego z rodziców na 3 lub więcej dni – dzieci urodzone w 2000 r. i młodsze otrzymają wtedy gratis karnet na ten sam okres.

Oprócz miejscowości Alpbach, która swej drewnianej architekturze zawdzięcza miano najpiękniejszej wioski w Austrii, w dolinie Alpbachtal znajduje się jeszcze osiem malowniczych wsi oraz najmniejsze miasto w Austrii – Rattenberg. Zachwycający krajobraz tworzy atrakcyjne tło zimowych rozrywek – także z dala od stoków. Goście przybywający do regionu wraz z wykupionym noclegiem otrzymują kartę Alpbachtal Seenland Card, z którą mogą bezpłatnie wziąć udział w programach aktywnego wypoczynku (np. w wycieczkach na rakietach śnieżnych), pójść do aquaparku Wögler Wasserwelt, skorzystać z opieki nad dziećmi oraz z wielu innych atrakcji.

4 malownicze wioski – Niederau, Oberau, Thierbach i Auffach – oraz ich słynący z gościnności gospodarze, to najważniejsze atuty tej wysokogórskiej doliny. Bezpłatna karta WildschönauCard umożliwia turystom udział w ciekawych programach rekreacyjnych, które niewątpliwie pozwolą zaliczyć urlop do niezapomnianych.  W ofercie znajdują się m.in. wycieczki z przewodnikiem oraz zwiedzanie muzeów. Zimowe szlaki wędrowne, tory saneczkarskie i narciarskie trasy biegowe stanowią godne uwagi alternatywy dla stoków. Na końcu doliny, przez którą prowadzi jedna z narciarskich tras biegowch oraz kilka przyjemnych tras spacerowych, leży schronisko Schönangeralm – polecany cel zimowych wycieczek.

 

skipisten-in-steiermark--gregor-hartl (640x427)

 

SKI JUWEL w skrócie:

145 stoków (109 km wg linii spadku) 26 km niebieskich tras, 54 km czerwonych, 13 km czarnych, 16 km nartostrad

    • 7 wyciągów 8 gondoli, 7 wyciągów krzesełkowych, 32 orczykowe
    • 24 schroniska Przytulne schroniska dodające zimowym sportom romantycznego uroku
    • 3 snowparki
    • Wiedersbergerhorn, Family Park Schatzberg, Race‘n‘Boarder Arena Niederau
  • Najwyższe szczyty na terenie narciarskim Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau: Wiedersbergerhorn, Alpbach – górna stacja kolejki na wysokości 2025 m Schatzberg, Wildschönau – górna stacja kolejki na wysokości 1903 m

Połączenie terenów narciarskich

  • 8-osobowa kolejka gondolowa łącząca dwa główne tereny narciarskie Wiedersbergerhorn i Schatzberg

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *