„Jesteśmy Tunezją”

2 maja wielkim świętem flagi w Polsce i w Tunezji

 

104 544 m2, czyli równoważność 19 boisk do piłki nożnej. 12,6 tony materiału w 100 % wyprodukowanego w Tunezji. 80 kilometrów kawałków połączonych w jedną całość. 396 metrów szerokości na 264 metry długości. 5 ciężarówek, które transportują materiał z Kairouan na południe kraju do Onk Jemal /Mos Espa. 100 osób pracuje 24 godziny na dobę od 15 dni, aby ją rozłożyć na 2 maja, kiedy to Tunezyjczycy rozwiną największą flagę świata. „Ahna Tounes”, czyli „Jesteśmy Tunezją” to oficjalna nazwa wydarzenia, które zostanie zapisane na kartach Księgi rekordów Guinessa.

 

flaga

 

Po tragicznych wydarzeniach, jakimi została dotknięta Tunezja w ostatnim czasie, cały kraj jednoczy się, aby pokazać, że Tunezyjczycy nie poddają się i nie ustają w solidarnej walce o dobre imię swojego kraju. 2 maja, czyli w Narodowe Święto Flagi w Polsce, Tunezja połączy się symbolicznie z naszym krajem, gdyż tego dnia ok. 6000 osób rozwinie w Tunezji największą flagę na świecie i pobije tym samym rekord świata.

Tunezja jest być może niewielkim krajem, ale ma mieszkańców o wielkim sercu. Drzwi domów tunezyjskich, poczynając od pięknych willi po najskromniejsze domostwa pozostają zawsze otwarte dla przybywającej do nich gości. Największa flaga na świecie jest wydarzeniem, które nie tylko ma być pobiciem rekordu Guinessa i ciekawą anegdotką, ale ma to być wydarzenie, które akurat w tym momencie historii Tunezji będzie symbolem jedności i solidarności narodu Tunezyjskiego wokół wartość republikańskich i demokratycznych, na których Tunezja próbuje budować swoją państwowość. Flaga jest wyrazem dumy z tego, że Tunezyjczycy mogą działać razem i osiągnąć rzecz wielką, wspólnymi siłami i w atmosferze przyjaźni.

flaga 3

 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *