Minecraft. Matematyka. Megazadania

Z badań przeprowadzonych w 2019 roku przez naukowców z Uniwersytetu Cambridge wynika, że stres związany z matematyką odczuwają już sześciolatki! Co ciekawe, aż 77% dzieci bojących się matematyki nie ma żadnych problemów z liczeniem i dobrze radzi sobie na sprawdzianach – wiele wskazuje na to, że obawy rozbudzają w dzieciach… szkoła i rodzice. Według badaczy poziom lęku przed matematyką jest na tyle duży, że choć poziom wykształcenia społeczeństwa wzrasta, to umiejętności matematyczne obywateli są coraz gorsze. Warto więc zadbać o to, żeby matematyka przestała się dzieciom źle kojarzyć!

To prawda! Matematyka źle się kojarzy. Jak zatem odczarować ten stan? Może warto od najmłodszych lat wspomagać nasze pociechy w matematycznych zadaniach. Warto też korzystać z fajnych książek zachęcających do wspólnego liczenia. Taką książką jest Minecraft. Matematyka. Książki z serii Megazadania. Minecraft. Matematyka. Megazadania są przeznaczone dla dzieci z różnych grup wiekowych – od 7 do 12 lat. Ćwiczenia są wydane na licencji studia Mojang, tworzącego grę Minecraft. Polska edycja powstała we współpracy z doświadczonym metodykiem i wieloletnim nauczycielem matematyki. W środku każdej z sześciu książek znajdują się zadania z zakresu różnych działów matematyki, takich jak: liczby całkowite, dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie, ułamki, jednostki miar, czas, pieniądze, geometria czy statystyka. Publikacje trafiły na półki księgarni nakładem HarperCollins Polska.

My wybraliśmy Minecraft. Matematyka. Megazadania. 12+ jako, że Smyk już zdążył podrosnąć, ale eksplorowanie kolejnych biomów, podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie zagadek osadzonych w minecraftowym uniwersum sprawia mu ciągle frajdę. To doskonała zabawa na 96 stronach i najlepsza forma nauki matematyki, jaką można sobie wyobrazić! Wypełniając kolejne misje, dziecko ćwiczy umiejętności matematyczne i zdobywa wiedzę, która będzie doskonałym powtórzeniem i uzupełnieniem materiału szkolnego. Za każde rozwiązane zadanie adept matematyki zdobywa szmaragdy, które na końcu książki może „wymienić” na nagrody. O odpowiedni poziom zaangażowania dba też wciągająca opowieść o przygodach Rosy i Issaca, towarzyszących czytelnikowi przez całą książkę.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *