Nie do pary

Czy Wasze nastoletnie dzieci czytają coś poza lekturami szkolnymi? Jeśli nie, to może warto podsunąć im jakąś ciekawą książkę, ukazującą przeżycia i problemy młodzieży. Taką książką może być Nie do pary autorstwa Ewy Nowak , która ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperKids.pl

Ewa Nowak książki pisze już od dwudziestu lat. Śmiało można więc powiedzieć, iż ma niemałe doświadczenie. Spod jej pióra wyszło wiele wartościowych i mądrych pozycji. Podobnie jest też z książką Nie do pary. Jej głównym bohaterem jest szesnastoletni chłopiec. Alek jak większość chłopców w tym wieku przechodzi okres buntu młodzieńczego. To zrozumiałe, że szuka swojej drogi w życiu. Czy jednak wybiera odpowiednie ścieżki, po których kroczy? Rodzinne relacje nie dodają mu siły. Alek próbuje być najlepszym, by sprostać wymaganiom matki, ojca z kolei nigdy nie ma w domu… Jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje mu się działanie na przekór rodzicom. Alek potwierdzenia własnej wartości zaczyna szukać głównie w oczach płci przeciwnej, co prowadzi do kontaktów z wieloma dziewczynami. Nie prowadzi to do niczego dobrego. Chłopak zaczyna się gubić w swoich uczuciach, szczególnie, iż rozpada się również jego rodzina. Czy chłopakowi uda się wyjść na prostą? Czy znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania? Czy zrozumie co tak naprawdę jest w życiu ważne?

Nie do pary czyta się łatwo i przyjemnie, choć opisywane problemy młodego chłopaka do łatwych nie należą. Droga do dorosłości niestety wymaga pytań, wątpliwości, doświadczeń… Dobrze, aby w tej drodze można było liczyć na silne ramię kogoś dorosłego, który subtelnie towarzyszy mu w tej podróży.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *