Nowa Gwinea

Ahoj podróżnicy i łowcy przygód! Dziś zabierzemy Was w podróż na Nową Gwineę! Jesteście gotowi? Nowa Gwinea to druga pod względem wielkości wyspa świata. To zielona kraina endemicznych roślin, rajskich ptaków i dziko żyjących plemion. Brzmi niesamowicie? Zatem przygotujcie miejsce, zarezerwujcie trochę czasu i sięgnijcie po grę Nowa Gwinea.

Nowa Gwinea to gra logiczna dla całej rodziny. Proste zasady pozwalają szybko rozpocząć grę i cieszyć się rozgrywką. Gra posiada blisko 400 zadań i kombinacji, dzięki temu nie nudzi się i może dostarczać emocjonujących rozgrywek przez długi czas. Plansze z zadaniami mają różne stopnie trudności, co pozwala dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. Nowa Gwinea pobudza szare komórki do myślenia i stosowania różnych rozwiązań. Autorem gry jest Grzegorz Rejchtman – genialny informatyk, twórca serii bestsellerowych gier UBONGO oraz PAPUA. Jego nazwisko jest gwarantem doskonałej rozrywki na wysokim poziomie i konkretnego treningu logicznego myślenia.

Celem gry Nowa Gwinea jest wybudowanie nowej wioski na wyspie za pomocą kafelków chat o różnych kształtach. Gracze układają je na swojej planszy zadań, począwszy od wylosowanego totemu startowego tak, aby zakrywały one źródła wody oraz jak najwięcej drzew owocowych. Chaty mogą się stykać tylko rogami. Gracz, któremu uda się zakryć wszystkie źródła wody, kończy turę. Po 9 turach zwycięża gracz z największą liczbą punktów. Gra Nowa Gwinea posiada dwa poziomy trudności, co jest fajne jeśli gramy z młodszymi dziećmi. Początkujący mogą zacząć więc z łatwiejszego poziomu, a wytrawni gracze mogą zmierzyć się z trudniejszymi zadaniami. Jedno jest pewne, w obu przypadkach moc emocji i dobrej zabawy gwarantowany!

Podstawowe elementy gry Nowa Gwinea to 32 dwustronne plansze zadań (192 zwykłych, 192 trudnych), 48 kafelków chat, 4 pionki, 4 żetony punktów, tor punktacji i kostka. Wszystkie elementy gry jak i samo pudełko są starannie i pięknie wykonane. Zielona kolorystyka nawiązuje do zielonego charakteru wyspy.

Gra Nowa Gwinea ukazała się 30 marca br. i jest dostępna w księgarni Egmont.pl oraz w sklepach z planszówkami, w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych.

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *