Cypr jest jak mezé

Latem, jesienią, wiosną czy zimą – właściwie kiedykolwiek zdecydujemy się polecieć na Cypr, nie będzie to zła decyzja. Wyspa bez względu na porę roku jest bowiem niczym mezé zamawiane w cypryjskiej tawernie lub restauracji.

Od Cypru nie otrzymamy wszystkiego na raz. Emocje, wrażenia, doznania będą Ci sukcesywnie dostarczane, byś w rezultacie poczuł się jak po najwspanialszej uczcie. A trzeba przyznać, iż Cypr w zalewie Morza Śródziemnego, podgrzany ciepłymi promieniami słońca, otulony błękitem nieba smakuje wyjątkowo. Jak na prawdziwej biesiadzie –  najlepiej kosztować go w towarzystwie, by na bieżąco wymieniać spostrzeżenia, dyskutować, śmiać się, bawić i relaksować.

O tak. Cypr jest jak mezé – różnorodny, bogaty w swej odmienności, zaskakujący. To tu nowoczesność Limassolu, Pafos czy Larnaki przeplata się tradycją prowincji, to tu szum morza wycisza region Troodos, to tu leniwe plażowanie w każdej chwili zamienić można na sporty ekstremalne, a sporty ekstremalne na zwiedzanie z przewodnikiem u boku lub w ręku.

To na wyspie poczujecie wiatr we włosach mknąc rowerem, surfując lub żeglując. Tak, to pewne! Cypr jest jak mezé! Kiedy wydaje Ci się, że już wszystkiego spróbowałeś okazuje się, że czeka na Ciebie  tryktrak (popularna gra planszowa). Zagrać możesz wszędzie i z każdym, jeśli tylko starczy Ci odwagi. Nawet porażka nie jest tak dotkliwa, gdy rywal raczy Cię opowieścią i uśmiechem. A ludzie są tu przyjaźni, więc nie obawiaj się odwdzięczyć. Śmiej się i chłoń Cypr całym sobą, bo jest on jak mezé i pachnie wyjątkowo.

Poczuj w nozdrzach  woń cedru zmieszanego z grillowanym halloumi oraz commandari. I pamiętaj, smakuj Cypr powoli, nieśpiesznie, z radością. Delektuj się każdym dniem na tej niezwykłej, nieoczywistej, azjatyckiej wyspie. Weź za rękę swoją miłość i spójrz ku Petra tou Romiou, gdy słońce już gaśnie… Wróć tu koniecznie, bo Cypr jest jak mezé – chcesz go wciąż więcej, więcej i więcej. 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *