Czy będziesz moim przyjacielem?

Wszystko zaczęło się jakiś czas temu, kiedy irlandzki pisarz, Sam McBratney stworzył książkę Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham. Choć jest autorem ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, popularność przyniosła mu właśnie ta. Sprzedała się ona w ponad 30 milionach egzemplarzy na całym świecie i została przetłumaczona na 53 języki. Dziś po 25 latach ukazuje się nowość tej bestsellerowej serii. Oto właśnie przeczytaliśmy Czy będziesz moim przyjacielem?

Z pozoru prosta opowieść o małym zajączku, który musi bawić się sam, porusza i wprowadza w nieco nostalgiczny klimat. Mama jest zajęta, więc zajączek wyrusza na wędrówkę i poznaje przyjaciela! Teraz może się zacząć zabawa na całego! Przepiękna, pełna ciepła historyjka pomaga dzieciom zrozumieć, że rodzice i opiekunowie nie zawsze mają dla nich czas i czasem trzeba się zająć sobą samemu. A najfajniej jest poznać kogoś, kto będzie się bawił z nami i zostanie naszym przyjacielem!

Czy będziesz moim przyjacielem? jest równie ciepła i pełna uczuć jak jej poprzedniczka. Właściwie nie wiemy na czym polega fenomen tych tytułów? Może na prostocie i szczerości? A Waszym zdaniem dlaczego opowieści o małym króliczku topią serca dużych i małych?

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *