Ubongo Lines

Ubongo Lines. Mówi Wam to coś? No pewnie, że tak! Kto z miłośników planszówek nie zna gry Ubongo? Lines to kolejna gra z serii autorstwa Grzegorza Rejchtmana. Gra „matka” została doceniona nie tylko przez użytkowników, ale może się też pochwalić kilkoma międzynarodowymi nagrodami. Na rynku jest wiele odmian gry Unongo. My dziś przetestowaliśmy Ubongo Lines.

Gra Ubongo Lines przeznaczona jest dla 1-4 uczestników w wieku od 8 lat, zatem doskonale sprawdzi się jako gra rodzinna. Czas rozgrywki zajmuje ok. 30 minut. W solidnie wykonanym pudełku znajdziemy 162 karty z 324 różnymi zadaniami, kolorowe klocki do układania, klepsydrę, woreczek z punktami, diamentami i planszę, która wyznacza nam kolejne rundy i z niej też będziemy brać diamenty. Gra posiada cztery poziomy łamigłówek: zielony – najprostszy, żółty – nieco trudniejszy, pomarańczowy – zaawansowany i najtrudniejszy – czerwony. 

Przed rozpoczęciem rozgrywki Ubongo Lines musimy zdecydować o poziomie trudności rozgrywki. Potem losujemy w danym kolorze dziewięć kart. Układamy je tak, aby nikt nie widział co tam się znajduje. Teraz pozostaje tylko wyciągnąć tor rund i umieścić na nim klejnociki zgodnie z widocznymi kolorami na polach. Gracze po wyłożeniu karty dobierają klocki z cyframi widniejącymi na karcie i starają się ułożyć przedstawiony układ. Ten musi być dwupiętrowy, a między klockami nie może być żadnej pustej luki. Osoba, która ułoży układ jako pierwsza, krzyczy Ubongo.

Czy gra Ubongo Lines jest trudna? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy kto w nią będzie grał i jaki stopień trudności zdecydujemy się grać. Na pewno zasady gry nie są skomplikowane, choć czytając instrukcje może mieć się takie wrażenie. Na pewno jest to świetna rozrywka zarówno dla mniejszych, jak i dorosłych. Gra uczy spostrzegawczości, rozwija wyobraźnie przestrzenną, która przyda się małym graczom na lekcjach matematyki.

Ubongo Lines jest też doskonale wydaną grą. Nadaje się na prezent i na pewno przeżyje niejedną rozrywkę. Dbałość o detale dotyczy każdego elementu. Aha, w grę można też grać w pojedynkę!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *