„Srebrny dzwoneczek” i „Złota gwiazdka” czyli książki o dziecięcych emocjach

Właśnie ukazały się dwie ciepłe i wartościowe książki autorstwa Emilii Kiereś – „Srebrny dzwoneczek” oraz „Złota gwiazdka„. Być może znacie już te książeczki, bo wydania które Wam dziś polecamy to wznowienia. Autorka w sposób niewymuszony wprowadzi nas w świat dziecięcych emocji i problemów. Ten kunszt i umiejętność docierania do dziecięcych serc doceniono wielokrotnie. Emilia Kiereś jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagrody Guliwer w Krainie Olbrzymów, wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. K. Makuszyńskiego (za książkę „Brat”), wyróżnienia jury oraz jury dziecięcego w konkursie Książka Przyjazna Dziecku (za powieść „Rzeka”). Jej debiut, „Srebrny dzwoneczek”, został wpisany na listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium.

Często dorośli nie zauważają wielkich problemów małych dzieci, lub co gorsza bagatelizują je. Nie każde dziecko jest przebojowe i pewne siebie. Czasami z pozoru błahe sprawy w oczach nieśmiałego dziecka mogą przybrać rozmiary wielkiego problemu. Bohaterką pierwszej książki „Srebrny dzwoneczek” jest Marysia, w której młodym życiu wszystko zaczyna się gwałtownie zmieniać. Obawa przed nieznanym wywołuje lęk. Oto już niedługo dziewczynka pójdzie do pierwszej klasy, a na dodatek niebawem Marysia zostanie starszą siostrą. Kto by się nie bał? Wakacji z rodzicami też nie będzie, jednym słowem – smuteczek. Są za to wakacje u nieco ekscentrycznej cioci, gdzie dziewczynka zaczyna spoglądać na rzeczywistość z nieco innej perspektywy. Znajomość ze starszą sąsiadką, która wydaje się być Wróżką skończy się przyjaźnią? I to z kim? Czy uda się przełamać nieśmiałość?

Jeśli spodoba się Wam „Srebrny dzwoneczek” to pewnym jest, że sięgniecie też po książkę „Złota gwiazdka„. Bohaterem tejże jest młodszy brat Marysi, więc poniekąd dowiemy się co u niej słychać. A ta zdążyła już wyrosnąć i stać się nastolatką. Teraz to ona wspiera Antka czyli młodszego brata, który do niedawna był najmłodszym z rodzeństwa. Ale w domu niebawem ma pojawić się niemowlak… Marysia doskonale rozumie co teraz może czuć Antek. Wszelkie problemy i emocje wplątane są w czas przygotowań do Bożego Narodzenia. Ta bożonarodzeniowa opowieść pełna jest optymizmu i ciepła i przypomina o tym, co w życiu jest naprawdę ważne!

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *