Hania Humorek. W osiem i pół dnia dookoła świata

Hania to dziewczynka, którą pokochali wszyscy – zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Często bywa złośliwa, zdarza się jej dokuczać młodszemu bratu, bywa, że oszukuje albo zazdrości innym dzieciom. Jednak w gruncie rzeczy ma wielkie serce, a jej przygody niejednokrotnie posłużą jako przestroga dla tych, którzy zachowują się podobnie. Być może właśnie dlatego, że Hania nie jest idealna, książki których jest bohaterką siedzą się tak wielką popularnością. Dziś czytaliśmy Hania Humorek. W osiem i pół dnia dookoła świata.

Książki o Hani napisane są stosunkowo prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że początkujący czytający bez problemów poradzi sobie z tekstem. Dodatkowo lekturę uprzyjemnią zabawne ilustracje autorstwa Petera Reynoldsa.

Hania Humorek. W osiem i pół dnia dookoła świata to siódmy tom serii, ale nie przejmujcie się jeśli nie czytaliście wcześniejszych. Właściwie każdą książkę można traktować osobno, choć oczywiście warto sięgnąć po wszystkie tytuły serii. Hania nigdy nie zawodzi. Tym razem Hania Humorek poznaje dziewczynkę o imieniu Mania Pisania. Ku swojemu zaskoczeniu dziewczynka odkrywa, że jej nowa koleżanka jest bardzo do niej podobna. Mania interesuje się tym, czym Hania. Dzięki temu bohaterka ma niezłą zagwozdkę – zaprzyjaźnić się z Manią czy nie? Tym bardziej, że znajomość dziewczynek stanie się dla Hani pretekstem do podróży po całym świecie. Jak tego dokona?

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *