TERRA

Póki co jesień nas rozpieszcza. Ale nie oszukujmy się, za chwilę zmieni się pogoda, szybciej zacznie zapadać zmrok, chętniej będziemy spędzać czas w zaciszu własnego mieszkania z ciepłą herbatką i książką w ręku, albo… No właśnie jeśli szukacie pomysłu na długie jesienne wieczory to polecamy gry planszowe! To świetna rozrywka dla całej rodziny. Dziś polecamy Wam grę Terra, która od kilku dni gości w naszym domu.

Gra Terra to imprezowo-familijna gra, która już zdobyła serca polskich graczy. Ten światowy bestseller właśnie ukazał się w nowej odsłonie. autorem gry jest Friedemann Friese niemiecki twórca i wydawca. Sukces jego pierwszej gry sprawił, iż porzucił on studia i całkowicie poświęcił się swojemu hobby. Ale wróćmy do gry Terra, która wraca na rynek w nowej szacie graficznej i ze zaktualizowanymi zadaniami. Nudy nie ma, jest zabawa i doskonale spędzony czas!

Gra Terra dedykowana jest osobom od dziesiątego roku życia. Minimalna liczba graczy to dwie osoby, maksymalna to sześć. Średni czas rozgrywki to czterdzieści pięć minut. Każdy z graczy otrzymuje własną pulę 5 znaczników. W pudełeczku układamy karty o wybranym poziomie trudności (są aż cztery). W każdej turze jeden z graczy czyta pytanie z wierzchniej karty bez wyciągania jej z pudełka. Pytania zawsze dotyczą : obszaru, na którym dane zagadnienie/miejsce występuje oraz dodatkowych wartości np. długości, czasu powstania, głębokości, wysokości. Gracz odczytujący pytanie pierwszy zaznacza dowolną z owych wartości na wskazanej skali lub obszaru na mapie. Po nim znacznik stawia kolejna osoba itd. do momentu, aż wszyscy spasują.

W teorii Terra wydaje się skomplikowana, ale to tylko pozory. Podobnie jak pytania z którymi przychodzi nam się mierzyć. Ile metrów długości ma most Golden Gate Bridge? W którym mieście na Ziemi żyje najwięcej mieszkańców? Jak daleko w niebo sięga najwyższa wieża kościelna na świecie i jaką głębokość ma najgłębsze jezioro? O tak, przyjdzie odkurzyć wiedzę z geografii…

Na kartach gry zebrano 900 zaskakujących zadań, umożliwiających rozegranie kilkudziesięciu partii bez powtórki. W grze Terra czekają na ciebie różne niespodzianki, trudne zagadki, nieoczekiwane fakty, zadziwiające informacje. Nie sposób przecież spamiętać wszystkich pytań. Dlatego punkty zdobywasz także za przybliżone odpowiedzi. Masz wiele możliwości, by otrzymać punkty. Nie musisz znać poprawnej odpowiedzi, ale możesz ją oszacować. Patrz uważnie, jak obstawiają inni gracze. Uważaj jednak, aby nie ryzykować za bardzo, bo możesz stracić wcześniej zdobyte punkty! 

Author: Smyk

Share This Post On
468 ad

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *